Home  //  HAKKIMIZDA  //  Basında Biz  //  DENİZİ PİŞİRDİK

 

 

“DENİZİ PİŞİRDİK”

SUALTI SERAMİK SERGİSİ

 BODRUM KAYMAKAMLIĞI, BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI,BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ,BODRUM LİMAN BAŞKANLIĞI,BODRUM SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI,AŞKIN CANBAZOĞLU,BODRUM DALIŞ OKULLARI desteği ile ...

09 – 24 AĞUSTOS 2003

BODRUM – KAÇAKÇI KOYU DALIŞ NOKTASI

 

 

KÖRFEZ DIVING CENTER desteği ile ...

30 – 31 AĞUSTOS 2003

AYVALIK – BÜYÜK İLYOS DALIŞ NOKTASI

 

KHALKEDON DALIŞ OKULU desteği ile ...

06 – 07 EYLÜL 2003

SAROS – BEBEK KAYALIKLARI DALIŞ NOKTASI

 

2001 ve 2002 yıllarında Antalya’nın Şirin Beldesi Kaş’da gerçekleştirilen dünyadaki ilk sualtı seramik sergisi; dalış ve su sporu meraklıları ile sanatseverleri bu sene Bodrum’da bir araya getiriyor. Seramik sanatçıları Alp ÇAĞPAR, İnci İYİBAŞ ve Tekin ÖZKURT’un kendi imkanlarıyla gerçekleştirdikleri bu çok özel sergiye NTV ve AÇIK RADYO medya sponsoru olurken ADA TEKSTİL LTD., TALOS DENİZCİLİK LTD., BENG’S DESIGN, A-4 OFSET, MEGAMAT, CERAMICLUB kendi imkanlarıyla destek vermektedir.

 

“Denizi Pişirdik” sualtı seramik sergisi 09 – 24 Ağustos 2003 tarihleri arasında Bodrum’da Kaçakçı Koyu dalış noktasında yapılacak. Tüplü dalışın yanı sıra, su üstünden maske – snorkel ile de rahatlıkla izlenebilecek sergide, eserler 5 ile maksimum 10 mt. derinlikte deniz dibine yerleştirilecek.

 

Yaptığımız görüşmelerde sanatçılar bu yıl için bizlere şunları söyledi:

“Bu sergimizde de insanlara sualtı dünyasının inanılmaz güzellikteki canlılarını tanıtacağız.Fakat bir şey daha yapacağız.Önceki sergilerimizde eserlerimizin başına bilinçli yada bilinçsiz gelenleri, sualtı sergimizle aynı anda düzenleyeceğimiz suüstü sergimizde gözler önüne sererek insanlara şu mesajı vereceğiz: Sualtında inanılmaz ahenkli ve birbirine saygılı bir yaşam var.Onlara çok kolay zarar verebileceğimizi unutmayıp bu narin hayata çok daha özenle yaklaşmamız gerekiyor. Herkesi Bodrum’a bekliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM :

 

  • 09 Ağustos sabah 10:30 Bodrum Kaçakçı Koyu dalış noktasında sualtında açılış.

 

 

  • 09 Ağustos saat: 21.00 Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ nde Denizi Pişirdik açılışı.
  • 09 Ağustos saat: 21.30 Bengiz Özdereli video gösterimi
  • 09 Ağustos saat: 22.00 Alptekin Baloğlu dia gösterisi.

 

  • 30 Ağustos saat 10:00 Ayvalık Büyük İlyosta dalış noktası (sadece 2 gün)
  • 06 Eylül saat 10:00 Saros Bebek Kayalıkları dalış noktası (sadece 2 gün)

 

http://www.uwaw.org/WINDOWS/Desktop/DP2003/www.uwaw.org

 

Bodrum Bilgi için:

Gülten YILMAZ   0532 562 75 54       http://www.uwaw.org/WINDOWS/Desktop/DP2003/Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Ayvalık ve Saros Bilgi için:

Eray ÖZKAYNAK   0535 736 97 17

Yukarı Çık